środa, 7 stycznia 2015

Witam wszystkich :-)Witam wszystkich :-)


Jestem higienistką stomatologiczną w końcowej fazie edukacji, zawód ten jest moją pasją. Założyłam bloga, by podzielić się swoją wiedzą i niewielkim jak na razie doświadczeniem :-) Będę tutaj pisać na różne (myślę, że ciekawe) tematy związane ze stomatologią.


Może na początek parę słów o tym, kim właściwie jest higienistka stomatologiczna. Zauważyłam, że niewiele osób tak naprawdę wie :-) Jest to zawód względnie nowy ale ostatnio szybko rozwijający się. Kiedy rzucam nazwę, większość ludzi myśli, że chodzi po prostu o asystę dentysty. Otóż nie. Higienistka, owszem, pełni często rolę również asystentki. Ale podstawowa różnica polega na tym, że naszym najważniejszym zadaniem jest promocja zdrowia i profilaktyka chorób jamy ustnej. Tak w skrócie chodzi o to, że my, higienistki możemy wykonywać część zabiegów u pacjentów (m.in. usuwanie kamienia nazębnego, fluoryzacja itp.), prowadzimy prelekcje w szkołach i przedszkolach, instruujemy pacjentów w kwestii higieny. Spotkałam się kiedyś ze stwierdzeniem, że higienistka to tak jakby połowa dentysty i myślę, że coś w tym jest, bo wiedza, której od nas wymaga ten zawód jest niemała. 


Treść dodawaną na bloga postanowiłam podzielić na działy, żeby było wiadomo jaki charakter ma dany post. Pomysłów mam miliard, mam nadzieję, że uda mi się zrealizować choć część z nich ;-)

Zachęcam do czytania i komentowania. Udostępniłam również formularz kontaktowy. Każda opinia, rada i uwaga będzie dla mnie bardzo cenna.

Pozdrawiam :-)